google.com, pub-4785914861842946, DIRECT, f08c47fec0942fa0
Haber Detayı
30 Aralık 2020 - Çarşamba 13:05 Bu haber 3086 kez okundu
 
- Haberi

 

Tonya’da geçtiğimiz günlerde meydana gelen ineklerdeki gıda zehirlenmesine bağlı ölüm olayları şimdi de Vakfıkebir’de görülmeye başladı. Vakfıkebir’de ikamet eden Ali Dost’un 4 ineği, yedikleri ottan zehirlenince telef oldu. Veterinerler, yaptıkları incelemede hayvanların gıda zehirlenmesi yaşadıklarını söyledi.

 TONYA’DA DA AYNISI OLMUŞTU

Tonya’da yaşanan olayı hatırlatan Ali Dost, “Daha önce Tonya’da bu şekilde ölüm olayları oldu. Vakfıkebir’de özel bir işletmeden aldığımız otları bir haftadır hayvanlarımıza yediriyorduk. Dün 4 tane ineğimiz bir anda öldü. Tarım İl müdürlüğü ile görüştük. Onlar da bize daha önce böyle vakalar olduğunu söylediler. Bu gibi bir durumun yaşanmaması için aşı varmış. Bu aşıyı vurunca koruyucu önlem oluyordu. Biz, ‘Neden bizi uyarmadınız?’ diye sorduğumuzda onlar, ‘Muhtarlara dedik’ diyorlar. Muhtarlara sorduğumuzda onlar da ‘Bize bir şey söylenmedi’ diyor” dedi.

FELÇ OLMUŞ GİBİ YERE DÜŞTÜLER

İneklerinin bu şekilde ölmesi sonrasında büyük mağduriyet yaşadıklarını ifade eden Ali Dost, “Elimizden hiçbir şey gelmiyor. Bu şekilde olan çok kişi var deniyor. İneklerimiz bir anda felç olmuş gibi yere düştü. Ne yapacağımızı bilemedik” diye konuştu.

ŞİKAYETÇİ OLACAKLAR

Avukatları aracılığı ile samanı aldıkları işletmeden şikayetçi olacaklarını ifade eden Dost, “Gıda zehirlenmesine dair rapor alınacak ve ardından avukatımız aracılığı ile şikayetçi olacağız. 4 ineğimiz ne yazık ki bu şekilde öldü. Ailemiz büyük mağduriyet içinde. Umarım bir çözüm bulabiliriz” diye konuştu.

KAYMAKAMLIK HERHANGİ BİR AÇIKLAMA YAPMADI

Konuyla ilgili Vakfıkebir Kaymakamlığı’ndan herhangi bir açıklamanın yapılmadığı ifade edildi. Vatandaşların mağduriyetinin giderilmesi noktasında nasıl bir yol haritası izleneceği merak edilirken, Tonya’da aynı şekilde inekleri ölen Çakır ve Başkan aileleri için Tonya Kaymakamlığı tüm imkânlarını seferber ederek ailelerin mağduriyetini gidermek için yoğun bir çalışmaya girmişti.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ,
Yorumlar
Haber Yazılımı