BAŞARI BELGESİ İLE ÖDÜLLENDİRİLDİLER
BAŞARI BELGESİ İLE ÖDÜLLENDİRİLDİLER
Yazı Detayı
04 Ocak 2021 - Pazartesi 20:02 Bu yazı 92 kez okundu
 
TAPINAKÇILAR VE EKONOMİ
TUNCAY BEŞEL
 
 

Dünya’da şu anki ekonomi savaşlarının nedenlerini anlamak için tarihe bir yolculuk yapmak gerekir. İlginç bilgilerle dolu  kirli para düzeni hakkında bilgi serüvenine bir göz atalım.

1099 ‘da Haçlılar, Kudüs’ü işgal ederek Hristiyan Krallığının  başkenti yapmışlardı. ‘Hugues De Payns’ önderliğindeki 9 Fransız şövalyesi Kudüs’e gelen Hristiyan hacıları gönüllü korumak için Kral Baldwin’e başvurdu. ‘İsa’nın yoksul şövalyeleri ‘ ile anılan bu kişilerin ünvanı bile Kral Baldwin’i etkilemeye yetti. Kral bu şövalyelere çeşitli ayrıcalıklar ve ‘ Süleyman Tapınağı’nın bulunduğu bölgeyi de karargah olarak vermiştir. Bundan dolayı onlar artık İsa’nın yoksul şövalyeleri değil ‘’TAPINAKÇILAR’’ adıyla ünlendiler.

 Daha sonra Papa’nın ve Sistersiyen tarikatının desteğini aldılar. İskoçya, Fransa , Felemenk bölgesi ve İngiliz Kralı 1.Henry onlara muazzam bir hazine bağışladılar. Sayılarını artırarak soygun , gasp , yağma, köle ticareti, uyuşturucu ve keyfi vergilerle birçok devletin hazinesinden daha fazla bir hazineye ulaştılar. Bankacılık ve Ticarette mahir hale geldiler.

Büyük Kahraman Selahaddin-i Eyyübi Kudüs’ü Hristiyanlardan alınca Tapınakçılar servetleri ile birlikte dünyanın farklı yerlerine kaçtılar.

İspanya’dakiler ------Saint jacgues şövalyeleri

Portekiz’dekiler ------Ordre du christ şövalyeleri

Roma Germen’de -----Toton şövalyeleri

İngiltere ile İskoçya’da ----Rosy Cross şövalyeleri diye anıldılar.

Portekiz’le birlikte İspanya’nın zenginleşmesinin  önünü açan Tapınakçı gezginlerden en önemlisi ‘Kristof Kolomb’ du. Asıl ismi Juan Colon olan bir İspanyol yahudisiydi. Keşifleri ile Tapınakçılara Amerika’nın yolunu açtı. Asya ve Afrika’da sömürü düzeni ile altın, gümüş ve mallarla zenginliklerine zenginlik kattılar.

Fransa’nın İngiltere ile savaşından sonra mali durumu zayıflayan Fransa’nın Tapınakçıların mallarına  el koyması ve yakaladıklarını engizisyon mahkemelerinde öldürmesinden dolayı hazinelerinin geri kalanlarını alıp özellikle İsviçre’nin Alp dağlarına kaçtılar.

Ünlü okçu Wilhem Tell’ e destek vererek İsviçre’yi Avusturya’dan koparıp özgürlüğüne kavuşturdular.160 km2’ lik yüzölçümü ve 26 kantondan oluşan siyasi yapısına rağmen 400 ‘e yakın banka ve gizli hesap , 200 ‘e yakın küresel örgütün merkezi haline geldiler. Bankacılık ve Ticarette mahir olan bu Tapınakçılar özel bir savunma sistemi ‘Schwizer Rediu’ korunmuş İsviçre anlamında muhteşem bir yapıya büründüler. İsviçre’nin bayrağında Tapınakçılara ait işaret ve semboller yer alır. İsviçre şu anda da dünyanın bankası konumunda bir ülkedir.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ‘ın meşhur ‘One Minute’ çıkışını yaptığı forum da İsviçre’nin küçük kasabası Davos ‘da yapılmıştır. Neden burda yapıldı? Sorusu aklınıza gelebilir. Çünkü Dünya’nın para baronu Rothschild ailesinin en mühim üyesi burda öldüğünden onun anısına burda yapılmıştır.

İskoçya’da Roys Cross şövalyelerine dönüşen Tapınak şövalyeleri tüm Mason localarına girerek güçlerine güç kattılar. Tapınakçıların Mason localarında şeytani ve sembolik törenleri ‘ İskoç Riti’ olarak anılır.33 basamaklı bir yapıdan oluşur.

İspanya ve Portekiz’de yaşanan olaylarda sürülen Yahudiler Hristiyanlarca kırıma uğramış, kalanlar İngiltere ve İskoçya’ya kaçtılar. Burda da iki zümre ile ortaklık kurdular.

1.si İngiliz hanedanına karşı siyasi güç kazanan toprak ağası aileler arasında 53 maddelik ‘Magna Carta’  yani yüce ahid bildirisini imzaladılar. Bu sayede hükümdarla birlikte söz sahibi oldular.

2.si İspanyol Yahudilerin İskoçya’daki Tapınakçılarla yaptıkları ortaklıktır.

Bu sayede bu 3 farklı zümre ile Londra’yı ticaret merkezlerinden en önemlilerinden biri yaptılar.

1314 yılında örgütleri dağılsa da bu topluluk yoluna mason olarak devam etmiştir. Sayıları 5 milyona ulaşmıştır. Bu nedenledir ki bu kirli paralar ve kirli ortaklıklarla Tapınakçılar, Yahudi Tapınakçılar, Masonlar İngiltere’de dünya ekonomisine yön veriyorlar. Yahudi Rothschildler ve ABD menşeili Rockefeller aileleri paranın baronları olup Dünya’yı yönetir hale geldiler.

Bu nedenle şu an bizi ilgilendiren ekonomi savaşımız sesini yükselten  OSMANLI TORUNLARI İle Tapınakçıların torunlarının savaşı, HİRA DAĞININ çocukları ile Olimpos Dağının çocuklarının savaşıdır.

(Kaynak: Darbe 1878 – Ozan BODUR, gizemlidünyam.com )

 

 
Etiketler: TAPINAKÇILAR, VE, EKONOMİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı